Atletico padel na novi Anoeti, Oblak doživel "knockout"

La liga 14. Sep 201920:25 > 20:28
David Ramos/Getty Images

Nogometaši Atletico Madrida so doživeli prvi poraz sezone, potem ko jih je na prenovljenem stadionu Anoeta z 2:0 ugnal Real Sociedad.

Sociedad je v debitantski tekmi na prenovljenem domovanju (odstranjena atletska steza in večja zmogljivost tribun) prišel do velikih treh točk, potem ko so modro-beli zadeli v obdobju treh minut.

Martin Odegaard je v 58. minuti načel mrežo Madridčanov, potem ko se je žoga odbila od Stefana Savića in presenetila Jana Oblaka. Slovenski čuvaj mreže je tri minute kasneje žogo še enkrat spustil mimo sebe, pri tem pa doživel blagi pretres možganov in igrišče preventivno zapustil.

Zadel je Nacho Monreal in Oblaka ponesreči s kolenom zadel v glavo.

Atletico kljub porazu ostaja na prvem mestu z 9 točkami in edini klub, ki ga lahko po četrtem krogu prehiti je Sevilla, če jutri zmaga. Sociedad je peti s 7 točkami.