Barca pričakuje prihodke višje od milijarde evrov

La liga 20. Sep 20192:15 > 2:16
David Ramos/Getty Images

Iz vrst Barcelone so sporočili, da bodo v letošnji sezoni ustvarili prihodke višje od milijarde evrov.

Barcelona je v predhodnem obračunskem letu, ki je trajalo od 1. julija 2018 do 31. junija 2019, ustvarila prihodke v višini 990 milijonov evrov, s čimer je postavila nov klubski rekord.

Stroški so znašali 973 milijonov evrov, od česar je bil največji del namenjen plačam vseh športnih sekcij – 671 milijonov evrov. Od tega je, pričakovano, največ porabila nogometna ekipa – 525 milijonov evrov.

Prav tako so potrdili, da klubski dolg znaša 217,2 milijona evrov, in napovedali, da v naslednjem letu pričakujejo prihodke večje od milijarde evrov.

To je zgodovinska številka, ki je do sedaj ni dosegel niti en nogometni klub niti franšize iz lige NBA in NFL,” so sporočili Katalonci in ob tem dodal, da posledično pričakujejo, da bodo tudi stroški presegli milijardo evrov.