Granada šokirala Barcelono za skok na prvo mesto

La liga 21. Sep 201922:52 > 22:55
Alex Caparros, Getty Images Sport

Granada je na zadnjem sobotnem obračunu petega kroga La lige šokirala Barcelono in prišla do tretje letošnje zmage, s katero je skočila na prvo mesto, Kataloncem pa zadala drugi poraz. Atletico se je s Celto razšel brez zadetkov.

Granada je po nepopolnem petem krogu La lige prva na lestvici z 10 točkami, koliko jih imata tudi Sevillia s tekmo manj in madridski Atletico, ki je remiziral s Celto. Barcelona po drugem porazu ostaja pri sedmih točkah na petem mestu.

Domači so potrebovali samo 63 sekund za vodstvo. Ramon Azeez je izkoristil napako v obrambi gostov in zatresel mrežo za najhitrejši prejeti zadetek Barcelone po letu 2011.

Barcelona je v nadaljevanju uspela prevzeti pobudo na igrišču, vendar brez pravega učinka. Domača mreža je še naprej mirovala, gostujoča pa se je še drugič zatresla v 65. minuti, ko je Arturo Vidal z nepotrebnim prekrškom poskrbel za najstrožjo kazen.

Odgovornost je prevzel Alvaro Vadillo in, kot se je kasneje izkazalo, zadel za končnih 2:0.

Barcelona je prvi neposredni udarec na vrata Granade sprožila šele v 83. minuti, kar dovolj pove o njeni podobi na zelenici. Ekipo Ernesta Valverdeja pred drugim prvenstvenim porazom ni uspel rešiti niti Lionel Messi, ki je odigral celoten drugi polčas.

Atleticu (samo) točka
Madridski Atletico je znova ostal brez zmage, potem ko se je v Madridu s Celto razšel brez zadetkov. Domači so imeli kar nekaj lepih priložnosti, vendar Joao Felix, Renan Lodi in Koke niso bili dovolj zbrani v zaključku akcij. Ekipa Diega Simeoneja je tako po treh zaporednih zmagah na začetku prvenstva tokrat še drugič zapored ostala brez zmage. Jan Oblak je celotno srečanje branil vrata Atletica.