Antić: Real izgubil avtoriteto, Barca pa svoj stil igre

La liga 3. Okt 201911:52 > 12:06
Clive Rose/Getty Images

Srbski trener Radomir Antić je v svoji karieri vodil največje španske klube. Sedel je na klopi Real Madrida, Barcelone in tudi Atletica iz Madrida, zato je vselej dober sogovornik, o dogajanju v La Ligi.

Barcelona je v krizi. To velja tako za stil igre kot za rezultat. Nekaj igralcev manjka in to se zelo pozna,” je povedal nekdanji selektor Srbije in dodal: “Zmaga proti Getafeju je bila posledica spleta okoliščin in ni bila dosežena zaradi dobre igre. Barcelona ne dominira, nima jasnega stila igre, ob tem pa se morajo v klubu ubadati še z neprimernimi izjavami Gerarda Piqueja.

Antić je bil zelo kritičen tudi na račun Real Madrida, ki na začetkku nove sezone nikakor ne uspe sestaviti uspešne serije: “Real Madrid je na igrišču brez avtoritete. Nikoli ne dominirajo. Eden Hazard ne kaže tega, kar se od njega pričakuje, a je razumljivo, da porebuje čas, da po odsotnosti ujame pravo formo.

Za konec je izkušeni trener pokritiziral še Atletico: “Ljubitelji nogometa nikakor ne morejo biti navdušeni nad nedavnim madridskim derbijem. Obe ekipi sta bili pred vrati nasprotnika nenevarni. Igra je bila glede na vse poletne okrepitve v obeh taborih pod vsakim nivojem. Atletico lahko ostane na samem vrhu lestvice, še naprej lahko zmaguje vse tekme z golom razlike, a njihova igra me ne navdušuje.