Zmaga Reala, evrogol Modrića in prvenec Hazarda

La liga 5. Okt 201918:20 > 18:22
Matthias Hangst/Bongarts/Getty Images

Real Madrid je v obračunu prvouvrščenih ekip španske La lige s 4:2 premagal Granado in prišel do četrte zmage v sezoni. Gostje so doživeli prvi poraz.

Granada je na kolena spravila Barcelono, v Madridu pa ni imela resnejšnih možnosti proti Realu, ki je na koncu slavil s 4:2. Domači so povedli že v 2. minuti z zadetkom Karima Benzemaja, za mirnejši odhod na odmor pa je v prvi minuti sodnikovega podaljška s svojim prvim zadetkom v majici kraljevega kluba poskrbel Eden Hazard.

Belgijec je golu dodal tudi podajo za najlepši zadetek na tekmi, pod katerega se je podpisal hrvaški maestro Luka Modrić v 61. minuti.

Granada se kljub visokemu vodstvu domačih ni predala in do prvega zadetka prišla v 69. minuti, ko je Darwin Machis izkoristil najstrožjo kazen, ki jo je zakuhal vratar Reala Alphonse Areola. Domingos Duarte je na 3:2 znižal v 77. minuti in vrnil upanje svoji ekipi, a do preobrata ni prišlo. Zmago Reala je v drugi minuti sodnikovega podaljška potrdil James Rodriguez.

Barcelona bo v nedeljo v derbiju 8. kroga La lige gostila Sevillo (ob 21:00 v živo na SK 1), Jan Oblak bo z Atleticom gostoval pri Valladolidu (ob 16:00 v živo na SK 3).