Real obsodil laži: Courtois dobro reagira na terapijo

La liga 5. Okt 201920:38 > 20:45
David Ramos, Getty Images Sport

Real Madrid je z uradnim sporočilom za javnost zanikal informacije, da je imel vratar Thibaut Courtois napad panike ob polčasu dvoboja proti Club Bruggeju.

Potem ko je bil zamenjan ob polčasu dvoboja 2. kroga Lige prvakov, so se mediji razpisali, da je Thibaut Courtois v slačilnic ostal zaradi napada panike. Galaktiki so po prvem polčasu proti Club Bruggeju izgubljali z 0:2.

Niti v enem trenutku našemu igralcu niso ugotovili napada panike. Takšni zapisi so povsem napačni. Courtoisu so diagnosticirali akutni gastroenteritis, zaradi katerega ni mogel nadaljevati s tekmo. Igralec se dobro odziva na zdravljenje,” so sporočili galaktiki.

Gastroenteritis je stanje, za katerega je značilno vnetje prebavnega sistema, ki vključuje želodec in tanko črevo, posledica takšnega stanja pa je kombinacija driske, bruhanja ter bolečin in krčev v trebuhu, kar bi lahko na kratko prevedli kot težave s prebavo.

Courtois je po mnenju navijačev sicer še naprej eden od glavnih krivcev za Realove težave v obrambi. Belgijec si je letos privoščil že nekaj napak, s svojimi obrambami pa ne vliva prav veliko samozavesti ožji obrambni liniji. Predsednik Florentino Perez naj bi že začel z iskanjem njegovega naslednika in se je domnevno (znova) ogrel za slovenskega zvezdnika Jana Oblaka iz Atletica.