Barca napolnila mrežo Seville

La liga 6. Okt 201922:45 > 22:55
Barcelona/twitter

Nogometaši Barcelone so v derbiju 8. kroga španske La Lige gostili Sevillo in jo premagali s 4:0. Vse tri točke so na Camp Nou ostale po zadetkih Luisa Suareza, Artura Vidala, Ousmana Dembeleja in Lionela Messija. Barca je srečanja končala z dvema igralcema manj.

Barcelona je v derbiju 8. krogu doma gostila Sevillo. V prvem polčasu je blaugrana v razmaku osmih minut 3-krat zatresla mrežo Andaluzijcev. V 27. minuti je po podaji Semeda zadel Luis Suarez. Že 5 minut kasneje je bilo 2:0, po podaji Arthurja je Vaclika premagal Vidal. Arthur se je v vlogi asistenta znašel tudi v 35. minuti, ko je za vodstvo Barce s 3:0 zadel Ousmane Dembele. Do konca prvega dela igre se mreži nista več zatresli, vprašanje zmagovalca pa je bilo več ali manj rešeno.

V drugem polčasu je Barcelona prišla še do enega zadetka, v 78. minuti je mrežo Seville za 4:0 zatresel še Lionel Messi. Nogometaši Ernesta Valverdeja so obračun končali z dvema igralcema manj, rdeč karton je Antonio Mateu Lahoz pokazal Arauju (87′) in po prejetem drugem rumenem kartonu še Dembeleju (88′).

Barca je prišla do 5. zmage v tej sezoni in s 16. točkami za vodilnim Realom zaostaja za samo dve točki. Sevilla je izgubila še tretjič v 19/20 in z osvojenimi 13-imi točkami ostaja na 6. mestu.