Rakitić: Želim igrati, ne samo uživati ob morju

La liga 10. Okt 201920:49 > 20:51
getty images/david ramos

Ivan Rakitić, nogometaš sredine igrišče pri Barceloni je zgrožen zaradi minutaže, ki jo dobi v letošnji sezoni pri Kataloncih. Če se situacija ne bo spremenila je napovedal, da se bo pogovoril z vodilnimi v klubu.

Največji uspeh Ivana Rakitića pri Barceloni je zmaga v Ligi prvakov leta 2015. Takrat je bil Hrvat tudi eden izmed nosilcev igre katalonskega velikana. Danes je stvar povsem drugačna.

“Ne vem kaj se bo zgodilo. Želim igrati za Barco, ne samo biti član moštva. Dal bom vse od sebe na naslednjih tekmah, da morda spremenim situacijo. Moja pogodba je veljavna še dve leti. Ni boljšega kluba za igranje nogometa kot je to Barcelona, ki je najboljši klub na svetu. Toda želim igrati, ne samo se sprehajati po mestu in uživati ob morju,” je med reprezentačnimi pripravami dejal Rakitić.

Katalonci so se mu želeli odpovedati pred začetkom sezone. Vse z namenom, da bi vrnili Neymarja iz Paris Saint-Germaina. Toda naposled se prestop ni uresničil. Eden izmed klubov, ki so izrazili zanimanje za Rakitića je bil tudi italijanski Inter.

“Pogovarjal sem se z ljudmi v klubu. Vsi so vedeli, da imam možnost oditi kam drugam. To nikoli ni bilo tajno. Še vedno želim pomagati Barceloni. Želim se boriti, da bo cela ekipa videla, da sem pripravljen vsakič ko vstopim v igro.”

31-letnik je izgubil mesto v začetni enajsterici, ki jo pred tekmo določi Ernesto Valverde. Kljub temu pa ga imajo navijači še vedno zelo radi. Vsakič ko vstopi mu namenijo stoječe ovacije.

“Za minuli konec tedna se želim zahvaliti navijačem. Toda, če se ne bo nič spremenilo potem se bomo pogovorili,” je zaključil nekdanji igralec Basla, Schalkeja in Seville.