Tekma La Lige v ZDA? Tokrat bo kot kaže uspelo…

La liga 17. Okt 201912:32 > 12:43
Denis Doyle, Getty Images Sport

Vodstvo španske La Lige že nekaj časa želi določene doseči, da bi se določene tekme odigrale v Združenih državah Amerike. V zadnji sezoni je ostalo le pri ideji, v tej pa se bo ideja kot kaže realizirala. Na tekmo v ZDA sta pristala Atletico Madrid in Villarreal.

Mark Brown/Getty Images

La Liga je lani želela v ZDA organizirati tekmo med Barcelono in Girono, a predlog ni bil sprejet. Pri tokratni prošnji sta se oba kluba strinjala s predlogom, zato naj bi bila tekma med Atleticom iz Madrida in Villarrealom odigrana 6. decembra na stadionu Miami Hard Rock.

“Igralci in vodstvo obeh klubov je bilo seznanjeno s predlogom in oboji so pokazali navdušenje, da nogomet predstavimo navijačem v ZDA,” je zapisalo vodstvo La Lige.

Za Atletico Madrid tudi v tej sezoni odlično brani slovenski reprezentant Jan Oblak, ki bo tako dobil priložnost, da v biografijo doda še en stadion, na katerem bo na uradni tekmi zaklenil svoja vrata.