Messi: Do kdaj bom igral? Dokler bom lahko…

La liga 17. Okt 201917:26 > 17:39
Aitor Alcalde/Getty Images

Lionel Messi je v sredo še šestič v karieri prejel zlato kopačko za najboljšega strelca v evropskih ligah v sezoni 2018/2019. Na večni lestvici ima dve tovrstni nagradi več kot Cristiano Ronaldo, v intervjuju za Marco pa se je razgovoril tudi o primerjavah s portugalskim zvezdnikom.

Novinarji Marce so Messija povprašali o skromnosti. Argentinec namreč za razliko od Cristiana Ronalda in Zlatana Ibrahimovića v medijih ne daje veliko izjav.

Raje imam, da o meni govorijo drugi. Vem, kdo sem in kaj sem naredil in kaj še lahko naredim, a to hranim zaase. Ljudje lahko povejo svoje mnenje. Nerad govorim o sebi, a rad govoril o ekipi,” je povedal Messi.

Messi je odgovoril tudi na vprašanje, kako dolgo še namerava igrat: “Sam se zaveš, kdaj je prišel pravi čas. Meni bo odgovor na to vprašanje povedal čas.. Prvi sem, ki bo dejal, da imam dovolj in da ne morem več nadaljevati. Ali pa da se še vedno počutim odlično in da želim igrati še naprej. Z leti bom dobil odgovor na to vprašanje.

Argentinec že vso svojo kariero igra za Barcelono in deluje, da se to ne bo nikoli spremenilo. Za razliko od njega je Ronaldo že kar nekajkrat stopil iz komfortne cone in zamenjal klub.

Vsak zase išče izkušnje in izzive. Nikoli nisem imel potrebe po tem, da bi zapustil najboljši klub na svetu, saj tukaj uživam v treningih, v tekmah in v mestu samem. Vsi moji izzivi so bili vselej vezani na Barcelono, zato nikoli nisem začutil potrebe ali želje po tem, da bi odšel kam drugam,” je še dodal Messi.