El Clasico zaradi protestov tudi uradno preložili

La liga 18. Okt 20192:16 > 7:49
David Ramos, Getty Images Sport

Derbi desetega kroga španske La Lige med Barcelono in Realom iz Madrida, ki bi moral biti na sporedu 26. oktobra na Camp Nouu, so zaradi negotovega političnega stanja v Kataloniji preložili.

Vodstvo tekmovanja in oblasti so se ustrašile morebitnih nemirov ob sočasno napovedanem shodu za neodvisno Katalonijo, na katerem naj bi se zbralo najmanj milijon ljudi in El Clasico preložili.

Vodstvo La lige je v četrtek predlagalo zamenjavo vloge domačina in gosta, vendar ideji nista bili naklonjena niti kluba, obenem pa je tekmovalna komisija sporočila, da bi bilo tovrstno početje v nasprotju s pravili La lige.

Španska nogometna zveza je nato derbi 10. kroga prestavilo na zahtevo La lige po prestavitvi tekme zaradi izrednih okoliščin, kluboma pa dali čas do ponedeljka, da se dogovorita za nov datum in uro dvoboja.

Vodstvo La lige je predlagalo soboto, 7. decembra, medtem ko je zveza bolj naklonejena sredi, 18. decembra.

Real Madrid po 8. krogih La lige zaseda prvo mesto z 18 točkami, Barcelone ima na drugem mestu dve točki manj.