Perez se želi znebiti Zidana, Mourinho v čakalnici?

La liga 18. Okt 201911:17 > 11:20
Denis Doyle/Getty Images

Madridski Real je po osmih krogih španskega prvenstva še vedno edina neporažena ekipa v La ligi, toda Florentino Perez naj bi izubljal potrpljenje z Zinedinom Zidanom.

Don Balon je celo prepričan, da Florentino Perez že išče zamenjavo za Zinedina Zidana zgolj sedem mesecev, potem ko ga je vrnil na Santiago Bernabeuu. Ključna tekma za usodo Francoza na klopi Reala bo menda prihajajoči El Clasico, ki bi lahko bil tudi preložen.

Omenjeni Don Balon poroča, da je Perez zadovoljen z rezultati in trenutno prvim mestom v La ligi, veliko manj pa s položajem v Ligi prvakov, kot tudi afirmacijo nekaterih njemu ljubih igralcev. Real je v prvem krogu najelitnejšega evropskega klubskega tekmovanja gladko izgubil v Parizu, nato pa doma prišel zgolj do točke proti Bruggu.

Zidane je ob tem ponudil zelo malo priložnosti Viniciusu Juniorju, ki ga v Madridu vidijo kot prihodnost kluba, in tudi Jamesu Rodriguezu, ki pod vodstvom Francoza več časa preživi na klopi, kot na igrišču.

Perez naj bi zaradi vsega naštetega znova stopil v stik z Josejem Mourinhem, ki je Real vodil med letoma 2010 in 2013. Predsednik Reala naj bi Portugalcu sporočil, da naj vsaj še nekaj časa zavrne ponudbe ostalih klubov, saj ga želi znova videti v Madridu. Portugalec je z galaktiki osvojil dva pokalna naslova in prvenstvo leta 2012, klub pa zapustil v vse pre kot idiličnih odnostih s klubom in navijači.

Mourinho se je iz Reala vrnil za krmilo Chelseaja, nato pa prevzel Manchester United. Od leta 2018 je brezposelen, v zadnjem času se veliko piše, da je v kontaktu s predsednikom Tottenhama Danielom Levyjem, očitno pa se za njegove usluge (znova) zanima tudi Real.