"Show" troglave pošasti za prepričljivo zmago Barce

La liga 19. Okt 201914:07 > 14:09
Juan Manuel Serrano Arce/Getty Images

Nogometaši Barcleone so v 9. krogu la lige s prepričljivo predstavo odpravili Eibar (3:0). Prvič odkar igrajo skupaj, so se med strelce vpisali Messi, Suarez in Greizmann.

Eibar velja pohvaliti zgolj v toliko, da se niso osredotočili samo na obrambo, a jih je to hkrati tudi hitro teplo. Barca je povedla po izjemni podaji Clementa Lengleta, ki je zaposlil Antoina Griezmanna, ta se je po dolgi podaji prek 40 metrov znašel sam pred vratarjem in žogi našel pot v mrežo ob levi vratnici.

V 58. minuti je bilo 2:0. Luis Suarez je dobil podajo Frenkieja de Jonga, žoga je na majhnem prostoru našla Griezmanna, ta je podal do Lea Messija, Argentinec pa je matiral nemočnega Marka Dmitrovića. Za Messija je to že 16. gol proti Eibaru v 10 medsebojnih srečanjih.

Osem minut kasneje je Barca postavila končni izid, tokrat je zadel Suarez, po fantastični akciji “troglave pošasti” Suarez-Messi-Griezmann. Barcleona je na prvem mestu z 19 točkami, ima eno več od Reala, ki ob 21. uri gostuje na Majorki.