Real Sociedad prekinil niz dveh porazov, Betis v krizi

La liga 20. Okt 201915:55 > 16:00
David Ramos, Getty Images

Nogometaši Real Sociedada so na tekmi 9. kroga La Lige s 3:1 premagali Real Betis.

Andaluzijci so sicer v San Sebastianu povedli. V 12. minuti je bil natančen Loren Moron, ki se je s sedmim golom v sezoni pomaknil na vrh lestvice strelcev.

Gostitelji, ki so ves čas igrali bolje, so izenačili v 22. minuti. Takrat je lastnega vratarja premagal Garcia. Že v 36. minuti je sledil popoln preobrat, za katerega je poskrbel Willian Jose.

Sociedad je tudi v drugem polčasu nadaljeval z izjemno predstavo, končni rezultat pa je v 58. minuti postavil Portu, ki je izkoristil krasno akcijo Oyarzabala in Odegaarda.

Baski so se z zmago pomaknili na četrto mesto La Lige in imajo na svojem računu 16 točk. Toliko točk ima tudi Atletico Madrid. Real Betis je padel v cono izpada in je z devetemi točkami šele 18.