Levante v sedmih minutah zmlel Barcelono

La liga 2. Nov 201917:29 > 17:30
Alex Caparros Getty Images Sport

Levante je v 12. krogu La lige po preobratu prišel do velike zmage proti Barceloni s 3:1. Katalonci so tretjič v letošnjem prvenstvu ostali praznih rok.

Barcelona je po prvih 45 minutah vodila z zadetkom Lionela Messija iz najstrožje kazni, kar je bil njegov jubilejni gol številka 500 v karieri dosežen z levo nogo

V drugem polčasu je sledil epski povratek domačih. Vse se je začelo v 61. minuti, ko je Jose Campana na najboljši način zaključil hitro akcijo, ki so jo izvedli njegovi soigralci, potem ko je Barcelona izgubila žogo na svoji polovici.

Samo dve minuti kasneje je sledil nov šok za izbrance Ernesta Valverdeja. Borja Mayoral, otrok madridskega Reala, se je odločil za strel iz okoli 18-metrov in premagal nemočnega Marca-Andreja Ter Stegna. Že v 68. minuti je Levante povedel z dvema zadetkoma predonosti. Nemanja Radoja je streljal iz roba kazenskega prostora, žoga je zadela Sergia Busquetsa in ravno dovolj spremenila smer, da je bil Ter Stegen znova nemočen.

Barcelona je v 74. minuti po zaslugi Messija prišla do drugega zadetka, vendar je bil zadetek razveljavljen zaradi prepovedanega položaja.