Real ni izkoristil darila Barce: Ničla proti Betisu

La liga 2. Nov 201922:56 > 22:56
Getty Image/ Angel Martinez

Levante je presenetil favorizirano Barcelono, Real iz Betisa pa se je v 12. krogu La lige veselil točke na Santiago Bernabeuu (0:0). Galatkiki tako niso znali v celoti izkoristiti darila večnih rivalov.

Povezano

Čeprav je imeli pobudo in kontrolo igre skozi celotno srečanje, Real ni uspel prebiti organizirane obrambe Andaluzijcev in vpisal četrti letošnji neodločeni izid v sezoni.

Betis se je še enkrat več izkazal za izjemno neugodnega nasprotnika za Real, saj je po dveh zmagah na Santiago Bernabeuu tokrat prišel do točke.

Kraljevi klub ni blestel. Domači so samo nekajkrat zapretili Joelu Roblesu, če ne štejemo zadetka Edena Hazarda iz devete minute, ki je bil razveljavljen zaradi prepovedanega položaja po signalizaciji VAR-a, najlepšo priložnost pa je zapravil Ferland Mendy.

Francoski bočni branilec je v 58. minuti sijajno prodrl po levi strani, vendar v obračunu ena na ena z Roblesom zadel samo zunanji del mreže.

Zasedba Zinedina Zidana je v zaključku vse sile usmerila v napad. Najlepšo priložnost je v sodnikovem podaljšku zapravil Vinicus Jr.

Real bi v primeru zmage prevzel vodstvo na lestvici po porazu Barcelone proti Levanteju, tako pa je ostal na drugem mestu z 22 točkami, kolikor jih imajo tudi Katalonci. Betis je na 14. mestu s 13 točkami.