Real izjemen v Eibarju, štirje zadetki za prvo mesto

La liga 9. Nov 201920:26 > 20:30
Juan Manuel Serrano Arce/Getty Images

Madridski Real nadaljuje s prepričljivimi predstavami. Galaktiki so v okviru 13. kroga La lige na gostovanju z visokih 4:0 odpravili Eibar.

Real Madrid je po zmagi proti Eibarju prevzel prvo mesto na lestvici z dvema točkama prednosti pred Real Sociedadom, ki ima odigrano tudi tekmo več.

Madridčani so povedli v 17. minuti, ko je po veliki gneči in nekaj odbitih žogah žogo v prazno mrežo za 1:0 poslal Karim Benzema. Samo tri minute kasneje so gostje vodili z 2:0. Domači so v kazenskem prostoru podrli Edena Hazarda, iz bele točke pa je bil natančen kapetan Sergio Ramos.

Real je imel po prekršku nad Lucasom Vazquezom v 29. minuti na voljo novo najstrožjo kazen. Tokrat je odgovornost prevzel Benzema in povišal na 3:0. Končnih 4:0 je v 61. minuti po natančni podaji Luke Modrića postavil Federico Valverde.

Barcelona bi se z zmago proti Celti lahko izenačila z Realom, ki ga po reprezentančnem premoru čaka obračun z Realom iz Sociedada, na vrhu lestvice.

Alaves je na prvi sobotni tekmi 13. kroga La lige prepričljivo s 3:0 odpravil Valladolid, medtem ko je bila Valencia z 2:0 boljša od Granade.