Dve mojstrovini iz prostega strela in hat-trick Messija

La liga 9. Nov 201922:39 > 22:48
David Ramos/Getty Images

Barcelona je v zadnjem sobotnem obračunu 13. kroga La lige s 4:1 odpravila Celto. V vrstah Kataloncev je vnovič večino dela opravil Lionel Messi, ki je dosegel že 34. hat-trick v La ligi, s čimer se je izenačil s Cristianom Ronaldom.

Alex Caparros, Getty Images

Fantastični Lionel Messi je prvi zadetek dosegel iz najstrožje kazni, naslednja dva pa iz prostega strela in to praktično identična.

Barcelona je od začetka nadzorovala ritem srečanja in povedla v 23. minuti. Joseph Aidoo je v kazenskem prostoru igral z roko, sodnik je pokazal na belo točko, Messi pa je bil zanesljivi izvajalec.

Celta je do izenačenja prišla v 42. minuti, ko je Lucas Olaza iz 25 metrov iz prostega strela meril natančno v levi zgornji kot. Urugvajec je s tem očitno samo izzval Messija, ki je hitro pokazal del svoje nogometne magije.

Barca je v sodnikovem podaljšku dobila prosti strel na skoraj enakem položaju, iz katerega je Celta prišla do zadetka. Žogo si je namestil Messi in jo, v slogu Olaza, poslal v levi zgornji kot za prednost ob polčasu.

Messi je na začetku drugega polčasa ponovil vajo in postregel z novo mojstrovino. Argentinec je znova imel na voljo prosti strel iz enakega položaja. Rezultat je bil identičen kot prvi prvem strelu – levi zgornji kot.

Messi je s prvim letošnjim hat-trickom v La ligi dosegel osem zadetkov, s čimer si na lestvici strelcev deli drugo mesto z Gerardom Morenom iz Villarreala, vodilni Karim Benzema je dosegel devet golov.

Končni rezultat je v 85. minuti s prvim zadetkom v sezoni postavil Sergio Busquets.

Ekipa vse bolj kritiziranega Ernesta Valverdeja je z zmago ostala na vrhu lestvice s 25 točkami, kolikor jih ima tudi madridski Real. Ekipa iz Viga je na 19. mestu z devetimi točkami.