Uradno – Hazard bo izpustil El Clasico

La liga 5. Dec 20199:24 > 9:47
Angel Martinez/Getty Images

Belgijski superzvezdnik Eden Hazard ne okreva tako kot so si pri Real Madridu predstavljali, zato bo prisiljen izpustiti prvi letošnji El Clasico. Klub je že uradno potrdil njegovo odsotnost na tekmi vseh tekem.

Hazard se je poškodoval na tekmi 5. kroga skupinskega dela lige prvakov s PSG-jem, ki se je končala z 2:2. Belgijec je poškodbo utrpel po udarcu, ki mu ga je zadal reprezentančni soigralec Thomas Meunier, ki igra za PSG.

Trener Reala Zinedine Zidane je že po omenjeni tekmi dejal, da ga skrbi resnost Hazardove poškodbe, a so ga nato pomirili izvidi podrobnejših preiskav.

Kljub temu, da so bili zdravniki prepričani, da ne gre za resno poškodbo gležnja, pa bo Hazard vseeno manjkal na prvem El Clasicu te sezone, ko se bosta Barcelona in Real Madrid 18. decembra pomerila na Camp Nouu.

Španska Marca je v četrtel zjutraj razkrila, da se je Hazard na klubski božični večerji prikazal z berglami in da ni mogel stopiti na desno nogo.

Novinarji so še zapisali, da je Hazard prišel pozdraviti soigralce, a se ni počutil dobro, hkrati pa tudi ne more sam voziti avta. Novico je zdaj uradno potrdil tudi klub.