Real Madrid z zmago nad Espanyolom začasno na vrh

La liga 7. Dec 201914:54 > 15:03

Galaktiki so pred domačimi gledalci z 2:0 ugnali ekipo Espanyola in se vsaj začasno zavihteli na vrh španske La Lige.

Real Madrid je na svojem Santiagu Bernabeu pričakovano premagal Espanyol z 2:0 in vsaj začasno prevzel prvo mesto na lestvici španske La Lige.

Zinedine Zidane se je odločil za konkretno premašano postavo, saj je kar nekaj prvokategornikov poškodovanih, med njimi izstopa predvsem Eden Hazard, tudi tokrat pa v kadru ni bilo Garetha Balea.

V napadu sta poleg Karima Benzemaja začela mlada Brazilca Junior Vinicius in Rodrygo.

Beli balet je bil boljši skozi celotno srečanje, a je na koncu kljub številnim priložnostim slavil samo z 2:0. V prvem polčasu je po podaji Benzemaja v polno meril branilec Raphael Varane, v drugem pa je bil v 79. minuti natančen Benzema, že enajstič v sezoni, ko ga je lepo našel Fede Valverde.

Pri Espanyolu je med vratnicama blestel nekdanji član Reala Diego Lopez, zaustavil je namreč kar šest poizkusov Reala.