Alex Caparros/Getty Images

07.12.2019 | 23.00

Prepričljiva Barca: Hat-trick Messija in sijajni Suarez

FC Barcelona

Na zadnjem sobotnem obračunu 16. kroga La lige je Barcelona z visokih 5:2 odpravila Mallorca s hat-trickom Lionela Messija in spektakularnim zadetkom Luisa Suareza.

Lionel Messi

Alex Caparros, Getty Images Sport

Barcelona je z zmago proti Mallorci s 5:2 znova prevzela vodstvo na lestvici La lige z istim številom točk (34) kot Real Madrid, vendar z boljšo razliko v zadetkih.

Pred začetkom dvoboja je Lionel Messi na nabito polnem Camp Nou pokazal svojo šesto Zlato žogo, ki jo je dobil v ponedeljek, nato pa nemočnim gostom zabil hat-trick.

Pod prvi zadetek domačih se je sicer podpisal Antoine Griezmann, ki je zadel po podaji vratarja Marca-Andreja Ter Stegna, ki je vpisal že letošnjo drugo asistenco. Messi je svoj prvi zadetek dosegel v 17. minuti, po dobre pol ure igre pa je Ivan Budimir uspel znižati na 2:1.

Za mirnejši odhod na odmor je v 41. minuti poskrbel Messi s svojim drugim zadetkom, piko na i spektaklu v prvem polčasu pa je v 43. minuti postavil Luis Suarez s fenomenalnim zadetkom s peto.

Gostje so v 64. minuti zahvaljujoč Budimirju zadeli še drugič, v 83. minuti pa je Messi s tretjim golom dokončno razrešil vse dvome o zmagovalcu. Zmaga domačih bi lahko bila še izdatnejša, saj je vratar gostov Manolo Reina ob petih prejetih zadetkih zbral še 11 obramb.