Nova zmaga Getafea, remi Celte in Mallorce

La liga 15. Dec 201913:55 > 13:57
Denis Doyle/Getty Images

Prvo nedeljsko srečanje 17. kroga La Lige je prineslo zmago Getafea proti Valladolidu, sledila pa sta remija Celte in Mallorce ter Espanyola in Betisa.

Nogometaši Getafe so na svojem dvorišču vpisali osmo zmago v letošnji sezoni, tretjo zaporedno, s tem ko so z 2:0 premagali Valladolid

Getafe je povedel v 36. minuti, ko je svoj prvi gol v tej sezoni dosegel Cucu. Končni rezultat srečanja je v 82. minuti postavil rezervist Angel. Getafe je povezal še peto zaporedno srečanje, na katerem je dosegel vsaj en gol, Valladolid pa petič zapored ni dosegel zadetka.

Getafeju je ta zmaga prinesla četrto mesto na lestvici, Valladolid pa je padel na 15. mesto.

Celta Vigo in Mallorca sta se v Vigu razšla brez zmagovalca, z 2:2. Celta je na tem srečanju dvakrat povedla. Prvič z golom Rafinhe v 20. minuti. Izid je z najstrožje kazni v 33. minuti izenačil Sevilla, ki je postavil tudi izid 1. polčasa. Celto je v drugo vodstvo na srečanju popeljal Aspas, ki je v 50. minuti uspešno izvedel strel z 11-m. Mallorca je v končnici ostala z igralcem manj, potem ko je Raillo prejel drugi rumeni karton. Kljub temu ji je Ante Budimir v 83. minuti zagotovil točko.

Mallorca ostaja na 17. mestu, Celta pa je mesto za njo.

Espanyol in Betis sta se v Barceloni prav tako razšla z remijem z 2:2. Za Espanyol sta zadela Darder in Bernardo, za Betis pa Iglesias in Bartra. Espanyol je prišel do 4. remija letos in 10. točke ter ostaja na zadnjem 20. mestu, Betis je po 5. remiju in 23. osvojeni točki letos na lestvici La lige na 12. mestu.