Benzema rešil Real v sodniškem dodatku

La liga 15. Dec 201922:44 > 23:08
Real Madrid/twitter

Valencia je v 17. krogu La lige doma gostila madridski Real in bila vse do 95. minute na pragu zmage, nato pa je točko belemu baletu zagotovil Karim Benzema.

V 17. krogu španske La lige sta se na Mestalli pomerila Valencia in Real Madrid. V prvem polčasu se mreži Domenecha in Courtoisa nista zatresli, ekipi sta na odmor med polčasoma odšli z začetnim izidom. Najbližje zadetku sta bila Ferran Torres in Karim Benzema, a sta oba strela z glavo zgrešila okvir nasprotnikovega gola.

Ferran Torres je imel na začetku drugega dela igre za Valencio še eno lepo priložnost, ko se je iz oči v oči srečal s Thibautom Courtoisom, a je kot zmagovalec iz tega dvoboja izšel belgijski čuvaj mreže. Netopirji so povedli v 79. minuti, ko je zadel Carlos Soler. Real je v 94. minuti preko rezervista Luke Jovića prišel do izenačenja, a je bil njegov gol zaradi prepovedanega položaja razveljavljen. Ko se je že zdelo, da bodo vse tri točke ostale na Mestalli, je točko belemu baletu priboril Karim Benzema, ki se je najbolje znašel po kotu, žogo poslal v mrežo Valencie in postavil končni rezultat srečanja Valencia – Real Madrid 1:1.

Valencia je prišla do 6. remija in je s 27-imi točkami na 8. mestu La lige, Real je po 5. remiju in 35. osvojeni točki na vrhu izenačen z Barcelono. V naslednjem krogu nas v La ligi čaka El Clasico. Barcelona in Real se bosta na Nou Campu pomerila v sredo ob 20:00 uri, spektakel pa si boste lahko v neposrednem prenosu ogledali tudi na 1. programu Sportkluba.