Zanimiv El Clasico se je končal z remijem brez golov

La liga 18. Dec 201917:01 > 21:40
Getty Images/Eric Alonso

Nogometaši Barcelone in Real Madrida so odigrali zaostali derbi 10. kroga in na Camp Nouu odigrali prvi El Clasico v sezoni 2019/2020. Tekma je bila zelo zanimiva, Real je bil tisti, ki je bil večji del srečanja boljši nasprotnik, a na koncu zadetkov nismo dočakali (0:0).

Na začetku tekme ekipi nista želeli preveč tvegati, prvič pa je bilo vroče v 12. minuti, ko so domači zahtevali 11-metrovko. Dani Carvajal je z drsečim štartom blokiral podajo v kazenski prostor, gostitelji pa so bili prepričani, da je branilec Reala igral z roko. Po posredovanju VAR-a smo se lahko prepričali, da je bilo vse čisto. V 18. minuti so prvič zapretili gostje, ko je Casemiro poskusil z glavo, pred golovo črto pa je žogo izbil Pique.

Kraljevi klub je v drugem delu prvega polčasa povsem zagospodaril na zelenici Camp Noua, a nikakor ni uspel kronati premoči. V 26. minuti je od daleč sprožil Casemiro, na pravem mestu pa je bil Ter Stegen. Pritisk gostov se je nadaljeval in čez šest minut je z volejem od daleč zaključil Valverde, ki pa je za las zgrešil. V 41. minuti je najlepšo priložnost za Barco zapravil Jordi Alba, ki je sprožil znotraj kazenskega prostora, a za las zgrešil, v 45. minuti pa je znova zablestel domači vratar, ki je sijajno zaustavil Valverdejeve poskus z roba kazenskega prostora.

Alex Caparros/Getty Images

Tudi v drugem polčasu je Real narekoval ritem igre, prvi pa so zapretili gostitelji. V 60. minuti je Luis Suarez prodrl v kazenski prostor gostov in padel, a se sodnik upravičeno ni odločil za 11-metrovko. Nato so vnovič sledile minute gostov, ki pa nikakor niso uspeli ugnati Ter Stegna. V 68. minuti je priložnost za Real zapravil Bale, nato pa je v 73. minuti Valižan vendarle zadel, a je bil gol zaradi prepovedanega položaja po posredovanju VAR-a upravičeno razveljavljen. V zadnji četrtini tekme nove velike priložnosti nismo več dočakali in ekipi sta si razdelili točki.

Večna tekmeca sta tako še naprej točkovno izenačena in ostajata na vrhu La Lige.