Modrić postavil piko na i zmagi Reala

La liga 4. Jan 202018:02 > 18:05
Denis Doyle/Getty Images

Madridski Real je leto 2020 začel z zmago, potem ko je v okviru 19. kroga La lige v gosteh s 3:0 odpravil Getafe.

Kraljevi klub je do zmage pred okoli 15 tisoč navijači Getafeja prišel z zadetkoma Raphaela Varana in Luke Modrića ter avtogolom Davida Sorie.

Ravno Soria je Real popeljal v vodstvo v 34. minuti, ko je Varane po prekinitvi poskušal zadeti z glavo, vendar je okroglo usnje v mreži končalo s pomočjo domačega čuvaja mreže. Getafe je sicer v prvem polčasu večji del nadzoroval potek dogajanja na igrišče, vendar ga je Real “presekal” z drugim zadetkom na začetku drugega polčasa.

Prednost galaktikov je po podaji iz kota z glavo podvojil Varane v 53. minuti, končni rezultat pa je v šesti minuti sodnikovega podaljška po hitrem protinapadu postavil Luka Modrić. V vratih Reala je blestel Thibaut Courtois, ki je nanizal nekaj izjemnih predstav in si tudi prislužil naziv najboljšega posameznika obračuna.

Real ima po enajsti zmagi v sezoni 40 točk, Getafe je ostal pri 30.