Zidane je dobil vsa finala z Realom!

La liga 12. Jan 202023:32 > 23:35
Aitor Alcalde, Getty Images Sport

Nogometaši Real Madrida so se v nedeljo zvečer v Džedi veselili zmage v španskem superpokalu, potem ko so po boljšem izvajanju najstrožjih kazni premagali mestne tekmece iz vrst Atletico Madrida.

Po 120 minutah ni bilo zadetkov, pri izvajanju strelov iz bele točke pa so bili nogometaši kraljevega kluba veliko bolj prepričljivi in enajstič v zgodovini osvojili španski superpokal.

Hkrati je bila to deveta finalna tekma, na kateri je Zinedine Zidane s klopi vodil galaktike, in tudi deveta zmaga!

Francoski trener ima v finalih tako še naprej 100 odstotni izkupiček, v Džedi pa je prišel do prve trofeje, potem ko se je lanskega maja vrnil na klop kraljevega kluba.

Real je bil pod vodstvom Zidana trikrat prvak Evrope, dvakrat je slavil v evropskem superpokalu, dvakrat na svetovnem klubskem prvenstvu in prav tako dvakrat v španskem superpokalu.

Madridčani po 19. krogu La lige delijo prvo mesto z Barcelono s 40 točkami, medtem ko jih imata Atletico in Sevilla pet manj.