Valverde je bivši – v Barco se seli Quique Setien!

La liga 13. Jan 202023:22 > 23:23
Getty Images

Pri Barceloni so v ponedeljek zvečer prekinili pogodbo s trenerjem Ernestom Valverdejem ter hkrati razkrili ime njegovega naslednika. Blaugrano je prevzel Quique Setien.

Aitor Alcalde/Getty Images

Barca je pod Valverdejevim vodstvom osvojila dva zaporedna naslova v La Ligi, tudi trenutno pa je v španskem državnem prvenstvu, zavoljo boljše gol razlike od Real Madrida, na prvem mestu. Aktualni španski prvak je imel v zadnjih časih veliko težav s konstantostjo, slabe predstave pa so bile vse bolj pogoste. Slovo Valverdeja se je sicer napovedovalo že tekom vikenda, saj je Barca prejšnji teden razočarala na turnirju španskega superpokala in izpadla že v polfinalu – premagal jo je Atletico Madrid.

Katalonci so na zadnjih petih tekmah trikrat remizirali in ob enem porazu le enkrat zmagali. Prav poraz proti colchonerosom v polfinalu superpokala je bil kaplja čez rob. Najprej se je zdelo, da bo Valverde Barcelono vodil do konca sezone in tako končal svoje pogodbene obveznosti, a so se pri katalonskem ponosu nato vendarle odločili, da z Valverdejem prekinejo sodelovanje in hitro poiščejo novega trenerja.

Dolgo se je govorilo, da bo novi trener Barcelone postal legendarni vezist Xavi Hernandez, ki pa je svojemu nekdanjemu klubu dal košarico. Katalonci so kljub temu hitro našli novega kandidata za vroči stolček in z njim že podpisali pogodbo. Nov trener blaugrane je tako postal Quique Setien, ki je nazadnje vodil Real Betis in ga v prejšnji sezoni popeljal do sijajnega petega mesta. 61-letnik je v svoji karieri vodil še Racing Santander, Poli Ejido, Logrones, Lugo in Las Palmas. Leta 2006 je bil tri mesece tudi selektor Ekvatorialne Gvineje.

Setien bo na klopi Barcelone debitiral v nedeljo, ko se bo katalonski ponos ob 21. uri na Camp Nouu srečal z Granado. Tekmo boste lahko spremljali v neposrednem prenosu na Sportklubu.