Zgodovinski poraz Atletica na Ipurui

La liga 18. Jan 202022:51 > 22:55
Martin Rose/Getty Images

Nogometaši Eibara so v 20. krogu la lige Atletico Madrid doma premagali z 2:0 in se tako veselili prve zmage nad tem madridksim klubom v zgodovini tekmovanja. Pri gostih je vseh 90 minut branil Jan Oblak.

Eibar, ki je “Colchonerose” premagal šele v 12. poskusu, je slavil z goloma Estebana Burgosa v 10. in Eduja Exposita v 90. minuti. To sta bili praktično edini pravi priložnosti domačih, a na drugi strani niti gostje niso blesteli, prav nasprotno.

Ekipa Diega Simeoneja je odigrala eno izmed slabših partij v sezoni in navkljub terenski premoči izgubila, pri tem pa resno zagrozila vratom Eibarja le dvakrat. Obakrat je bil v glavni vlogi Angel Correa.

Atletico kljub porazu ostaja na tretjem mestu s 35 točkami, imajo jih pet manj od Barcelone, osem manj od Reala. Eibar je naredil velikanski korak v boju za obstanek in sedaj z 22 točkami zavzema 16. mesto. Imajo jih sedem več, kot prvi v coni za pot v nižji rang tekmovanja.