Messi znova junak Barcelone

La liga 19. Jan 202022:49 > 22:58

Quique Setien je na klopi Barcelone debitiral s prigarano zmago proti Granadi, ki je na Camp Nouu padla z 1:0. Edini gol na tekmi je v 76. minuti dosegel Lionel Messi.

Barcelona je takoj prevzela pobudo in zagospodarila na zelenici, a v napadu ni imela prave ideje. V prvem polčasu smo videli le dve priložnosti in sicer v 14. minuti, ko je s prostega strela zaključil Lionel Messi, nato pa še v 45. minuti, ko je Alba s podajo našel Messija, ta pa je za las zgrešil gol Granade.

V drugem polčasu se je vse skupaj nadaljevalo v podobnem slogu. Barca je držala žogo v svoji posesti, a bila brez prave ideje, kako priti do zaključnega strela. V 67. minuti je prvič zares zapretila Granada. Yan Brice Eteki je sprožil od daleč, a zgrešil cilj. Le minuto zatem je na drugi strani zapretil Griezmann, ki ga je zaustavil gostujoči vratar Rui Silva, v 69. minuti pa se je zgodil odločilen trenutek. German Sanchez je prejel še drugi rumeni karton in Barca je šla v lov na zmago z igralcem več. Odrešitelj je bil v 76. minuti eden in edini, Lionel Messi. Argentinec je zadel po podaji Artura Vidala, ki je bil na koncu izbran tudi za igralca tekme. Do konca obračuna sta zapretila še Messi in Griezmann, izid pa se ni več spremenil.

Po remiju Barce so Katalonci na vrhu La Lige znova točkovno izenačeni z Real Madridom. Večna tekmeca imata 43 točk in tretjemu Atletico Madridu bežita za osem točk.