Priložnost za Real: Netopirji matirali Barcelono

La liga 25. Jan 202017:54 > 17:56
Getty Images/Eric Alonso

Valencia je v 21. krogu La lige pred svojimi navijači z 2:0 odpravili Barcelono, ki je doživela prvi poraz pod vodstvom novega trenerja Quiqujea Setiena.

Valencia je do velike zmage pred okoli 46 tisoč gledalci na Mestalli prišla z zadetkoma v drugem polčasu. Domači so povedli v 48. minuti z avtogolom Jordija Albe, medtem ko je končni izid v 77. miuti postavil Maxi Gomez, ki je pred tem zgrešil najstrožjo kazen.

Domači so se povsem zasluženo veselili zmage, imeli so več priložnosti, gostje pa se samo nezbranosti netopirjev v prvem polčasu lahko zahvalijo, da se domov niso vrnili še z višjim porazom.

Gomez je že v 12. minuti zapravil enajstmetrovko, ko je Gerard Pique ostr psoredoval v kazenskem prostoru, sodnik pa je na belo točko pokazal šele po posvetovanju z VAR-om. Urugvajec je nekaj trenutkov kasneje zadel še prečko, Valencia pa je tudi v drugem polčasu nadaljevala z ofenzivo, ki ji je tudi prinesla zmago.

Sprva je Alba zatresel svojo mrežo, piko na i pa je po lepi podaji Ferrana Torresa postavil Gomez, ki je brez težav matiral Marca-Andreja Ter Stegna. Na drugi strani je imel nekaj omembe vrednih priložnosti samo Lionel Messi, vendar ni bil natančen.

V kolikor bo Real Madrid v nedeljo v Valladolidu osvojil vsaj točko, bo sam na vrhu lestvice. Trenutno sta Barca in Real na prvem mestu izenačena s 43 točkami.