Nacho v 78. minuti poskrbel za tri točke Reala

La liga 26. Jan 202023:00 > 23:08

Real Madrid je v 21. krogu španske La Lige na gostovanju pri Real Valladolidu izkoristil spodrsljaj Barcelone in se z minimalno zmago 1:0 zavihtel na vrh prvenstvene lestvice. Junak tekme je bil Nacho z golom v 78. minuti.

Real Madrid je z današnjo zmago izkoritil včerajšnji poraz Barcelone in se zavihtel na prvo mesto La Lige. Galaktiki so danes v gosteh z minimalnih 1:0 ugnali ekipo Real Valladolida.

Real je bil večji del srečanja boljši nasprotnik, o čemer govori tudi podatek, da domači v celotnem obračunu niso sprožili niti enega samega strela v okvir gola Madridčanov.

Ekipa belega baleta je sicer povedla že v 12. minuti, ko je zadel Casemiro, a je bil gol zaradi nedovoljenega položaja razveljavljen. Potem pa dolgo časa gostje niso mogli streti domače obrambe, ki je delovala zelo dobro. Vse do 78. minute, ko je po številnih predložkih žoga vendarle prišla na glavo Nachu, ki je odlično zadel za vodstvo 1:0.

Gostje so v 88. minuti prišli do izenačenja, vendar je glavni sodnik zadetek zaradi offsida razveljavil in ostalo je pri zmagi Madrida z 1:0.

Real se je z zmago prebil povsem na vrh, kjer je sedaj povsem sam s 46. točkami, tri manj ima drugouvrščena Barcelona.