Konec prekletstva: Atletico padel na Bernabeu

La liga 1. Feb 202017:45 > 18:00
David Ramos/Getty Images

Real Madrid je premagal Atletico z rezultatom 1:0. V polno je meril Karim Benzema po podaji Mendyja. Real je proti Atleticu na svojem stadionu na prvenstveni tekmi slavil prvič po letu 2012!

Zinedine Zidane je tekmo začel zelo previdno. Na zelenico je od prve minute postavil 5 klasičnih zveznih nogometašev. Začeli so Casemiro, Modrič, Kroos, Isco in Valverde. Belemu Baletu je v prvem delu igre primanjkovalo hitrosti v napadu.

Zidane je reagiral med polčasom. Na zelenico je poslal Lucasa Vasqueza in Viniciusa. Predvsem slednji je pripomogel k bolj potentni in živahni igri Reala. Brazilec je tudi pri zadetku oddigral ključno vlogo.

Diego Simeone je v 50. minuti iz igre povlekel Morato, kar se je izkazalo za zgrešeno potezo. Tudi po zadetku Reala, Colchonerosi niso bili nevarni za vrata Courtouisa.

Galaktiki so tekmo nadzirali in zasluženo slavili. So na vrhu lestvice in imajo 6 točk prednosti pred Barcelono.