Zidane prehitel Mourinha, pred njim zgolj še dva

La liga 10. Feb 202017:53 > 17:57
Aitor Alcalde, Getty Images Sport

Francoski trener Zinedine Zidane je z zmago proti Osasuni v prejšnjem krogu La Lige poskrbel za jubilej na klop Madridskega Reala.

Nekdanji najboljši nogometaš na svetu, 47-letni Zinedine Zidane je z zmago v Pamploni (4:1) podrl še en rekord odkar je trener Kraljevega kluba.

Zanj je bila to 88. zmaga v španskem prvenstvu. S tem se je uvrstil na tretje mesto večne lestvice kluba, ki domuje na stadionu Santiago Bernabeu.

Zidane je prehitel Joseja Mourinha, ki je z Real Madridom v treh letih dosegel 87 zmag v La Ligi.

Pred Zidanom sta zdaj le še Leo Beenhakker, ki je uspel slaviti 89-krat in neverjetni Miguel Munoz, ki je z Realom med leti 1959 in 1974 slavil na kar 257 tekmah. Težko je verjeti, da bo ta rekord nekoč pripadal komu drugemu.

Francoski trener je v prvem mandatu med drugim z Realom trikrat osvojil Ligo prvakov in enkrat La Ligo. V svojem drugem, ki ga je začel 11. marca lani pa je zaenkrat dvignil lovoriko v Španskem superpokalu.

Kraljevi klub je po 23 krogih v La Ligi trenutno vodila ekipa na lestvici. Tri točke manj ima drugouvrščena Barcelona.