Getty Images / Christopher Lee

13.02.2020 | 23.25

Copa del Rey: Po Athleticu v prednosti še Sociedad

Real Sociedad

V prvem srečanju polfinala Cope del Rey je Real Socieda z 2:1 premagal drugoligaša Mirandes.

Juan Manuel Serrano Arce/Getty Images

Senzacionalni Mirandes je pokazal, da zna biti neugoden nasprotnik tudi v zaključni fazi tekmovanja za španski pokal. Real Sociedad je po silovitem začetku in golu Oyarzabala v 9. minuti z 11-m prišel do vodstva z 1:0. Mirandes je izenačil še v prvem polčasu, v 39. minuti je zadel Aias. Sociedad je povedel še pred koncem prvega dela igre, ko je zadetek dosegel Norvežan Martin Odegaard. Po zmagi Athletic Bilbaa nad Granado z 1:0 je tako pred povratnim srečanjem proti drugoligašu Mirandesu do prednosti prišel še Real Sociedad. Povratni obračun je na sporedu 4. marca.