Morales z golazom šokiral Real, Barca je prva!

La liga 22. Feb 202021:49 > 21:50
Getty Images/Eric Alonso

Madridski Real je na zadnji sobotni tekmi 25. kroga La lige v gosteh z 0:1 izgubil proti Levanteju. Edini zadetek je dosegel Jose Luis Morales, Karim Benzema in Eden Hazard pa sta pri izidu 0:0 zapravila izjemne priložnosti za kraljevski klub.

Real je v prvem polčasu prevladoval na zelenici, vendar ni uspel premagati obrambe gostov. Po podaji Isca je imel prvo lepo priložnost že v 11. minuti Karim Benzema, a je Francoz potrdil, da trenutno ni v najboljši strelski formi in žogo poslal direktno v vratarja Aitorja Fernandeza. Šest minut kasneje je Fernandez ob kotu zaplaval v prazno, vendar Casemiro ni uspel zadeti, čeprav so bila vrata prazna.

V zaključku prvega polčasa je poizkušal tudi Luka Modrić iz razdalje, toda izid je ostal 0:0. Galaktiki so proti vratom Levanteja usmeril 12 strelov, medtem ko domači niso niti zapretili.

Realova pobuda v drugem polčasu ni bila tako enostranska. Za razliko od prvega polčasa so bili domači vse bolj pogumni, a v zaključku vselej ostali za korak prekratki. Tako je bilo vse do 79. minute, ko se je po lepi globinski podaji Nikole Vukčevića Jose Luis Morales lepo izognil prepovedanemu položaju, nato pa s fantastičnim udarcem iz prve zatresel mrežo Reala. Izvrsten strel, čeprav bi Thibaut Courtois lahko posredoval boljše.

Galaktiki so v zaključku poizkušali priti vsaj do izenačenja. Najlepšo priložnost so imeli v 83. minuti po hitri akciji Viniciusa, toda domači so v zadnjem trenutku uspeli blokirati strel Benzemaja.

Real je po drugem zaporednem spodrsljaju padel na drugo mesto s 53 točkami, vodilna Barcelona jih ima 55, medtem ko je Levante na 10. mestu z 32 točkami.