Beli balet priplesal do zmage proti Barceloni!

La liga 1. Mar 202020:11 > 22:28
Gonzalo Arroyo Moreno, Getty Images Sport

Nogometaši Madridskega Reala so v 26. krogu La Lige doma z zadetki Viniciusa in Mariana Diaza z 2:0 premagali Barcelono in na ta način tudi prevzeli vodstvo na lestvici.

Ekipa Zinedina Zidana je na prvenstveno zmago proti Barceloni čakala vse od 2. aprila leta 2016 in po slabem prvem polčasu v katerem so imeli Katalonci tri lepe priložnosti, v nadaljevanju povsem prevladovala. V prvih 45. minutah je bil nekajkrat na preizkušnji Thibaut Courtois.

V drugem polčasu pa so Madridčani prevzeli nadzor nad dogajanjem na zelenici. Nagrada za trud pa je prišla v 71. minuti. Takrat je namreč Real prišel do prednosti, ko je bil tudi z nekaj sreče natančen Vinicius Junior. Igra Kataloncev se po prejetem zadetku bistveno ni spremenila. LeoMessi ni imel svojega večera in ko Argentinec ni na svoji ravni Barcelona enostavno ni ista ekipa.

Končni rezultat je v drugi minuti dodatka ob koncu srečanja postavil Mariano Diaz, ki je vstopil zgolj nekaj trenutkov predtem, ko je zamenjal Karima Benzemaja in slavje navijačev “kraljevega kluba” se je lahko začelo …