Za kraljevi pokal Real Sociedad in Athletic Bilbao

La liga 5. Mar 202022:49 > 23:08
Athletic Bilbao/twitter

Potem ko se je v finale španske Cope del Rey že uvrstil Real Sociedad, ki je izločil španskega drugoligaša Mirandes, je to danes uspelo še Athletic Bilbau, ki v finale španskega pokala napreduje po zaslugi gola v gosteh pri Granadi. Junak je Yuri Berchiche, ki je gol dosegel v 81. minuti.

Athletic je na povratno srečanje pripotoval z domačim golom Ikerja Muniaina in prednostjo z 1:0.

Potem ko v prvem delu igre na Los Cármenesu nismo videli zadetkov, je drugi polčas bolje začela Granada. Unai Simona je z glavo premagal Carlos Fernandez, ki je izničil prednost Baskov s prve tekme in Granado povedel v vodstvo z 1:0. Domači so v 76. minuti povedli z 2:0 in prišli na prag finala španskega kraljevega pokala. Po podaji Darwina Machisa se je mreža Bilbaa spet zatresla po strelu z glavo, strelec je bil German Sanchez.

Athletic Bilbao je do znižanja zaostanka prišel v 81. minuti, ko je po podaji Mikela Vesgaja zadel Yuri Berchiche. Do konca srečanja se rezultat ni več spremenil, po skupnem rezultatu 2:2 pa v finale po zaslugi doseženega zadetka v gosteh napreduje Athletic Bilbao.

Za naslov španskega pokalnega prvaka se bosta tako med seboj pomerila Real Sociedad in Athletic Bilbao.