Modrić bo lahko sam odločal o prihodnosti pri Realu

La liga 7. Mar 202020:06 > 20:10
Matthias Hangst/Bongarts/Getty Images

Luka Modrić bi naslednjo zimo lahko začel pogovore z novim klubom, v kolikor prej ne bo podaljšal pogodbe z madridskim Realom. Mundo Deportivo piše, da mu bosta klub in Zinedine Zidane omogočila, da se sam odloči, kaj želi v prihodnosti.

Madridski Real bo spoštoval vsako odločitev Luke Modrića, ki je bil v zadnjih letih med ključnimi igralci belega baleta. Če bo ostal, bo oddelal še zadnjo leto svoje pogodbe, če bo odšel, mu Real pri tem ne bo povzročal težav.

Modrić je bil že leta 2018 pred zamenjavo okolja, ko se je zanj resno zanimal Inter. Na koncu je odlični vezist ostal v Madridu in s klubom pogodbo podaljšal še za dodatno leto. S svojo odločitvijo je osrečil navijače, klubske delavce in tudi Zinedina Zidana, ki ne skriva navdušenja nad hrvaškim zvezdnikom.

Če bi se Modrić odločil oditi, mu ponudb ne bo manjkalo. Inter je še vedno naklonjen ideji, da v Milano pripelje Hrvata, veliko zanimanje za njegove usluge pa je tudi v ZDA. V prvi vrsti si ga želi Inter Miami Davida Beckhama, nedavno pa se je omenjal tudi D.C. United iz Washingtona.

Modrić je član Reala od leta 2012. Med drugim je štirikrat slavil v Ligi prvakov in bil leta 2018 izbran za najboljšega nogometaša na svetu. V letošnji sezoni je v vseh tekmovanjih odigral 28 tekem in se petkrat vpisal med strelce ter prav tako petkrat uspešno podal.