Sociedadu mali baskovski derbi

La liga 10. Mar 202022:00 > 22:01
Juan Manuel Serrano Arce/Getty Images

Nogometaši Real Sociedada so na tekmi 24. kroga La Lige z 2:1 na praznem stadionu "Ipurua" v malem baskovskem derbiju premagali Eibar.

Real Sociedad je povedel v 16. minuti, ko je bil z bele točke uspešen Mikel Oyarzabal. V 29. minuti je imel Eibar lepo priložnost za izenačenje, a je Fabian Orellana zapravil najstrožjo kazen. Do konca prvega polčasa se izid ni več spremenil.

V drugem delu igre je Sociedad prišel do povišanja vodstva, v 75. minuti je po podaji Portuja zadel Willian Jose. Častni zadetek za Eibar in za končni rezultat je ob koncu srečanja dosegel Charles, ki je bil uspešen z enajstih metrov.

Sociedad je prišel do 14. zmage in ja napredoval na četrto mesto La Lige, zdaj ima 46 točk, toliko kot 5. Getafe. Eibar je 16., zbral je 27 točk.