Šok za Deportivo Alaves, ogrožen tudi Zoran Dragić

La liga 18. Mar 202015:48 > 15:49
Getty Images Sport, Juan Manuel Serrano Arce

Širjenje koronavirusa v Španiji vse bolj občutijo tudi vsi nogometni klubi. Danes so z objavo šokirali pri Deportivu Alavesu, pri katerem je na koronavirus pozitivnih kar 15 članov kluba.

Med petnajstimi so tudi trije nogometaši, vsi člani prve ekipe. Na “Mendizorrotzi” so potrdili, da se vsi okuženi dobro počutijo in da zaenkrat nimajo nobenih resnih težav.

Pri klubu iz Vitorie so se za testiranje, ki so ga opravili tako nogometaši kot košarkarji, odoločili pred dvema dnevoma. S tem so želeli realno oceniti situacijo, končni razplet pa je zelo zaskrbljujoč. Za košarkarski klub Baskonia trenutno igra slovenski reprezentant Zoran Dragić, med košarkarji pa vsaj zaenkrat ni bil okužen nihče.

Za vse člane kluba jasno velja stroga karantena.

Po Valencii in Espanyolu je Deportivo Alaves nov španski klub z velikimi težavami zaradi koronavirusa, s tem pa postaja jasno, da se povratek španskih tekmovanj še nekoliko bolj oddaljuje.