Velik človek: Pep Španiji doniral milijon evrov

La liga 24. Mar 202021:25 > 21:27
Michael Regan, Getty Images Sport

Glavni trener Manchester Cityja Pep Guardiola je doniral kar milijon evrov za boj proti širjenju koronavirusa v Španiji, ki je ena najbolj prizadetih držav.

Glavni trener Manchester Cityja, aktualnega prvaka Premier lige, Pep Guardiola je že več dni v Barceloni, kjer s svojo odvetniško ekipo dela na uresničitvi ogromne donacije in na temu, da najde tiste, ki ta denar najbolj potrebujejo oziroma ga bodo najbolje izkoristili, poroča BBC. Guardiola je najbolj primernega kandidata že našel.

Donacija je tako namenjena medicinski fakulteti v Barceloni in fundaciji Angel Soler Daniel. Ta fundacija je del medicinske fakultete. Kot so pojasnili, bo denar porabljen za nakup medicinske opreme pa tudi proizvodnji dezinfekcijskih sredstev, ki jih zdravniki, medicinske sestre in ostalo osebje bolnišnic hudo primanjkuje. Del donacije je namenjen opremi, vključno s 3D proizvodnjo respiratorjev in ostale bolnišnične opreme.

Španija je ena najbolj ogroženih držav na svetu, po podatkih, ki so bili objavljeni v torek, je po številu okuženih četrta na svetu in druga v Evropi. V Španiji je okuženih več kot 40.000 ljudi, samo v torek se jih je na novo okužilo 4.540. Umrlo je 2.800 ljudi, od tega 489 samo v torek.