Črni mesec – preminil še en bivši nogometaš Atletica

La liga 29. Mar 202016:41 > 16:46
Dennis Doyle/Getty Images

Iz kluba, ki domuje na stadionu Wanda Metropolitano so morali znova sporočiti žalostni vest. V 72. letu starosti je umrl njihov bivši nogometaš, legendarni Jose Luis Capon. Vzrok smrti še ni znan.

Novico so sporočili zgolj dan po tem, ko so objavili, da je umrl član njihovega mladinskega pogona, komaj 14-letni Christian Minchola

Jose Luis Capon je za madridski Atletico igral med leti 1970 in 1980. Dvakrat je s “colchonerosi” osvojil naslov španskega prvaka, po enkrat pa Španski kraljevi pokal ter Interkontinentalni pokal.

“S smrtjo Capona je družina Atletica izgubila še enega od simbolov kluba, ki je zanj dal vse – tako na igrišču kot zunaj njega,” so zapisali v izjavi.

Capon je v svoji nogometni karieri igral še za Burgos in Elche. Za reprezentanco Španije pa je na 13 tekmah dosegel 1 gol.

Pri Atleticu so 18. marca tudi sporočili, da je preminil tudi njihov nekdanji nogometaš in kasneje trener – Joaquin Peiro Lucas.