Messi objavil: Igralci Barce pristali na znižanje plač

La liga 30. Mar 202014:17 > 14:20
Maja Hitij/Getty Images

Lionel Messi je objavil potrdilo, ki dokazuje, da so nogometaši Barcelone, zaradi krize povezane s pandemijo, pristali na znižanje plač. .

Alex Caparros, Getty Images Sport

Argentinec je objavil, da bodo plače igralcev zmanjšane za 70%. Potrdil je tudi, da se klubskemu osebju plača ne bo zmanjšala.

Veliko je bilo govora o tem, kaj se bo v tem težkem obdobju zgodilo z našimi plačami. Strinjali smo se z zmanjšanjem plač, saj razumemo, da je klub v težkem položaju. Nogometaši moramo pomagati svojemu klubu v takšni krizi. Najbolj pomembno je, da pomagamo vsem, ki so se znašli v težki situaciji.

Messi je nato namenil kritike upravi kluba. Igralci in vodstvo že dalj časa niso v najboljših odnosih. V sporu sta Messi in Eric Abidal, razlog za to so bile besede Francoza po tem, ko je klub odpustil Ernesta Valverdeja.

Ljudje iz kluba so takoj po začetku krize pritiskali na nas, da napravimo to, kar želijo. Za dogovor smo potrebovali več dni, saj smo iskali rešitev, ki bi bila najboljša za klub in delavce v njem.

V Realu so se odločili, da igralcem ne bodo zmanjšali plač.

Mediji poročajo, da bo Barca z zmanjšanjem plač prišparala okoli 100 milijonov evrov.