Tebas: V najboljšem primeru se nogomet vrača 28. maja

La liga 7. Apr 202014:52 > 14:54
Jan Kruger/Getty Images for Soccerex

Prvi mož La Lige Javier Tebas je optimističen in prepričan, da se bo letošnja sezona, ki je trenutno prekinjena zaradi pandemije koronavirusa, odigrala do konca.

V Španiji so brez nogometa od 11. marca naprej. Zadnji je Španijo predstavljal Atletico Madrid, ki je na omenjen dan igral tekmo lige prvakov in na Anfieldu izločil Liverpool. Zatem so bile odpovedane vse tekme, izredne razmere pa bodo v Španiji vladale še vsaj do 26. aprila. Vse dokler španska vlada izrednih razmer ne prekliče se nogomet ne bo igral.

Na sestankih z Uefo smo pregledali več različnih scenarijev za vrnitev tekmovanj. Najverjetnejši datumi so 28. maj, 6. junij in 28. junij. Ugibanja niso smiselna. V Španiji bo vse odvisno od vlade, vsem pa je jasno, da bodo morali klubi pred tekmami opraviti mini priprave,” razmišlja Javier Tebas.

V La Ligi je do konca sezone 2019/20 preostalo še 11 krogov, v boju za lovoriko pa sta večna tekmeca Real Madrid in Barcelona. Tebas je znova poudaril tudi izgubo, ki jo bodo klubi utrpeli v vsakem primeru.

Če ocenimo izgubo, ki jo bodo utrpeli klubi, so tukaj številke. Vključujoč z denarjem iz evropskih tekmovanj bi španski klubi v primeru odpovedi celotne sezone izgubili vsaj milijardo evrov. V primeru igranja pred praznimi tribunami bo izguba visoka 300 milijonov evrov, z gledalci pa nekje okrog 150 milijonov evrov,” razkriva prvi mož La Lige.

Španija je trenutno največje žarišče koronavirusa v Evropi. V državi so že zabeležili več primerov kot v Italiji, iz dneva v dan pa se viša tudi število smrtnih žrtev.