Pri Realu bi nižali plače, igralcem to ni všeč

La liga 8. Apr 20209:36 > 9:37
Getty Images/Denis Doyle

Uprava madridskega Reala bo po poročanju španskih medijev oklestile plače nogometašev. Glavni razlog je preprečitev finančnih težav zaradi prihajajoče krize po koncu pandemije koronavirusa.

Dolgo se je zdelo, da pri Realu ne bodo nižali plač, na koncu pa so se tudi v kraljevem klubu odločili za tak ukrep. Nižanje sicer ne bo tako drastično kot v Barceloni in Atleticu, saj bodo igralci na mesec “izgubili” le 12-odstotkov prihodka. Če se bo prvenstvo dokončno prekinili, bodo plače oklestene za 20-odstotkov.

Povezano

Kljub temu, da ne gre za visoke zneske, pa igralci niso navdušeni. Kot prvi se je v pogovoru za nemški podkast SWR Sport oglasil vezist Reala Toni Kroos: “Mislim, da bi morali klubi še naprej plačevati plače nogometašem v celoti, vsak od nas pa bi nato lahko naredil nekaj z denarjem v dobrodelne namene, kot bi si sam želel. Pomagamo lahko na več načinov.

V klubu se zaenkrat na to izjavo še niso odzvali.

Naj vas spomnimo, da je vodstvo La Lige v petek k nižanju plač zaradi finančne krize pozvalo vse španske klube. Sindikat nogometašev AFE temu nasprotuje in napoveduje tudi bitko za pravico na sodišču.