Emery: Mbappe mora prestopiti v Real Madrid

La liga 10. Maj 202016:31 > 16:33
Stuart Franklin/Getty Images

Španski strateg Unai Emery meni, da mora Kylian Mbappe zapustiti francosko prestolnico, v kolikor želi do popolnosti razviti svoj potencial. Bivši trener PSG-ja meni, da je najboljša izbira za 22-letnega napadalca Real Madrid.

21-letnemu Francozu pogodba s Parižani poteče leta 2022. V zadnjem času se veliko govori o tem, da bo Mbappe slej kot prej okrepil Real Madrid.

“Ima sposobnosti, zaradi katerih bi lahko postal zaščitni znak kraljevega kluba. Bilo mi je v čast, da sem ga lahko v Franciji treniral. Pri tem sem zelo užival. Če sem vrnem v Španijo, bi rad, da je Kylian tam,” je dejal Unai Emery, ki je Mbappeja treniral v sezoni 2017/18.

Prepričan sem, da lahko Mbappe zaznamuje prihajajoče obdobje,” je še dejal španski strateg.

Mbappe je v svoji karieri osvojil že precej lovorik. Štirikrat je osvojil francosko Ligue 1 – trikrat v dresu PSG-ja in enkrat v dresu Monaca. Osvojil je tudi najbolj opevano lovoriko na svetu – s Francijo je leta 2018 osvojil svetovno prvenstvo.

“Verjamem, da je srečen na Parku princev, toda v Parizu bo težko v popolnosti izpopolnil svoj potencial. Zato mora prestopiti v Real Madrid. Tudi Barcelona bi bila dobra izbira. Omenjena španska kluba sta najboljša na svetu,” trdi 48-letni strateg.

Mbappe je bil z 18 zadetki najboljši strelec francoskega prvenstva v letošnji sezoni.