Začetek skupinskih treningov, kdaj se začenja La liga?

La liga 18. Maj 202012:42 > 12:42
getty images/david ramos

Španski klubi od ponedeljka po dvomesečnem premoru zaradi epidemije koronavirusa znova organizirajo treninge v manjših skupinah.

Kot navajajo na uradni spletni strani La lige, so skupinski treningi naslednji korak k nadaljevanju nogometnih tekmovanj v Španiji, ki so jih zaustavili 12. marca.

V ponedeljek so igralci vseh klubov začeli s treningi v skupinah z desetimi igralci.

“Zelo je pomembno, da vsak klub dela pod istimi pogoji, da imajo vsi enake možnosti, da se pripravljajo na nadaljevanje tekmovanja,” je ob tem dejal Javier Tebas, prvi mož La lige.

V zadnjih dneh so se v medijih pojavile novice, da bi po nadaljevanju lahko tekme igrali vsak dan, da bi se prvenstvo končalo do 29. julija.

To ne bi smela biti težava. Nadejam se, da bomo imeli podporo španske zveze, ker je pomembno, da lastnikom televizijskih pravic, kot tudi navijačem širom sveta, omogočimo, da gledajo nogomet ob čim manj težavah,” je še poudaril Tebas.

Trenutno še ni znanega uradnega datuma nadaljevanja, vendar se največkrat omenja 12. junij kot možni datum za prve tekme.