Capello: Ronaldo je bil najbolj problematičen igralec

La liga 20. Maj 20200:36 > 0:39
Valerio Pennicino/Getty Images

Nekdanji trener Real Madrida Fabio Capello je priznal, da je bil brazilski napadalec Ronaldo najbolj problematičen igralec v času, ko je sedel na klopi kluba iz španske prestolnice.

Carlos Alvarez/Getty Images

Legendarni Italijan je Madridčane vodil v dveh različnih obdobjih – 1996/97 in 2006/07 ter osvojil dve La ligi. Z Ronaldom je sodeloval v svojem drugem mandatu na Santiago Bernabeuu.

“Ronaldo je bil največji talent, s katerim sem sodeloval. Razumela sva eden drugega. Toda ravno on je povzročal največ težav,” je razkril Fabio Capello in nadaljeval: “Prirejal je zabave ali nekaj takega. Enkrat mi je Ruud van Nistelrooy dejal: ‘Mister, v slačilnici smrdi po alkoholu’. Ko se je Ronaldo januarja 2007 preselil v Milano, smo začeli zmagovati. Kar se tiče talenta, je bil največji, brez dvoma.”

Brazilec je igral še v Cruzeiru, PSV-ju, Barceloni, Interju in Corinthinasu, kjer je leta 2011 tudi sklenil kariero.

Ronaldo je za Real igral med letoma 2002 in 2007. S klubom iz Madrida je bil dvakrat španski prvak, dvakrat je osvojil Uefin superpokal, uspešen je bil tudi v Interkotinentalnem pokalu in španskem superpokalu.