Messi leta 2004 blizu "postanka" v Madridu

La liga 20. Maj 202020:15 > 20:19
Luis Bagu/Getty Images

Predsednik Getafeja Angel Torres je govoril o tem, da je bila ekipa iz madridskega predmestja blizu dogovora s slavnim trenerjem Pepom Guardiolo, kot tudi to, da bi na posojo prišel Lionel Messi.

Angel Torres je imel odlične odnose z nekdanjim predsednikom Barcelone Joanom Laporto, kar je bil ključni razlog za nikoli uresničene visokoleteče načrte.

Lionel Messi je pri 17 letih začel igrati za prvo ekipo Barcelone. Torres je razkril, da ni bilo daleč, da bi mu Getafe ponudil dragocene minute ob spoznavanju s članskim nogometom. “To je bila Messijeva prva ali druga sezona v prvi ekipi, mi pa smo bili zelo blizu, da ga v Getafe pripeljemo na posojo. Na koncu je Frank Rijkaard odločil, da je za Lea boljše, da ostane v Barceloni, tako da je to ostala sama želja,” je razkril Torres.

Leta 2008 nas je takratni športni direktor Barcelone Txiki Begiristain kontaktiral, ker se je zanimal za našega Michaela Laudrupa. Pogovarjali smo se o možnosti, da Danec odide v vrste Barcelone, njegova zamenjava na naši klopi pa bi bil Pep Guardiola,” je dodal prvi mož Getafeja.

Messi je pred debijem za člansko ekipo Barcelono nekaj tekem odigrali tudi v nižjih španskih ligah, od leta 2004 do danes pa je za katalonskega giganta zbral 718 nastopov in dosegel 627 zadetkov.