"90 odstokov sodnikov navija za Real"

La liga 21. Maj 202023:26 > 23:34
Alex Caparros, Getty Images Sport

Eden od najboljših in tudi najbolj kontroverznih španskih sodnikov Eduardo Iturralde je z izjavo o klubski pripradnosti svojih stanovskih kolegov poskrbel za nemalo vročih debat v Španiji.

Povezano

Nekdanji mednarodni sodnik Eduardo Iturralde danes dela kot strokovni analitik na popularni radijski oddaji El Larguera na postaji Cadena SER. Baskovski sodnik je brez dlake na jeziku podal svoje mnenje, koliko sodnikov v La ligi navija za Real Madrid, koliko pa za Barcelono.

Razmerje je 90 odstotkov za Real, 10 odstokov pa za Barcelono,” je dejal Iturralde in pojasnil, zakaj ima tako mnenje: “Ali je to všeč Barci ali ne, 70 odstotkov španske populacije, brez Katalonije, je tradicionalno obrnjeno proti Madridu. Morda se je v zadnjem času odstotek malce spremenil. Del mlade generacije se je verjetno navezal na Guardiolino Barcelono. Toda, koliko ljudi je bilo za Real pred Messijevo ero? Realno 70 odstotkov.”

Iturralde prihaja iz Baskije, zato ni dvoma, za koga stiska pesti. “Nikoli mi nista bila pomembna Real in Barca. Jaz sem za Athletic. To vsi vedo, jaz se ne skrivam,” s ponosom pove Iturralde in dodaja, da dejstvo, da navija za slavni klub iz Baskije nikoli ni vplival na njegovo objektivnost: “Raje bi škodoval svojim v poizkusu, da sem pravičen do druge strani.”